جلو – جبهه حقوق بازنشستگی رییس جمهور بازنشستگی

جلو – جبهه: حقوق بازنشستگی رییس جمهور بازنشستگی روزنامه اوباما آمریکا حقوق بازنشستگی اوباما

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات برنامه کی‌روش جهت 2018 , گزارش برنامه نود(96.09.13)

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی مفصلی با سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران داشت و بازی‌های هفته چهاردهم لیگ برتر را مورد بررسی قرار داد. 

برنامه کی‌روش جهت 2018 , گزارش برنامه نود(96.09.13)

گزارش برنامه نود(96.09.13)؛ برنامه کی روش جهت 2018

عبارات مهم : ایران

عادل فردوسی پور در برنامه این هفته گفت وگوی مفصلی با سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران داشت و بازی های هفته چهاردهم لیگ برتر را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ورزش سه ، برنامه نود دوشنبه شب (سیزدهم آذرماه) از ساعت 22:50 شروع شد که علاوه بر نگاه به مسابقه های هفته چهاردهم لیگ برتر، مصاحبه ای حضوری با علی اصغر حسن زاده، مرد سال 2017 فوتسال آسیا و همچنین کارلوس کی روش انجام گرفت و او صحبت های مهمی راجع به روند آماده سازی تیم ملی، شرایط بازیکنان داخلی و لژیونر، دیدارهای تدارکاتی و … مطرح نمود که مشروح آن را در زیر می خوانید:

برنامه کی‌روش جهت 2018 , گزارش برنامه نود(96.09.13)

* نظرسنجی

«آیا از گروه تیم ملی کشور عزیزمان ایران در جام جهانی 2018 راضی هستید؟»؛ مخاطبان برنامه نود می توانند جواب این پرسش را با ارسال یکی از گزینه های «بله» یا «خیر» گزینش کنند.

* آنچه در برنامه نود دیشب مشاهده کردید:

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی مفصلی با سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران داشت و بازی‌های هفته چهاردهم لیگ برتر را مورد بررسی قرار داد. 

– اتفاقات پشت صحنه خاص برنامه نود جهت جام جهانی.

– گزارش اختصاصی نود از مسکو.

– فاصله گرفتن پرسپولیس از سایر مدعیان در صدمین بازی برانکو.

– زندگی روزانه مردی که قفل های فوتبال را باز می کند.

* آیتم ابتدایی به حواشی پشت صحنه خاص برنامه نود جهت قرعه کشی جام جهانی 2018 تخصیص داده شده است داشت.

برنامه کی‌روش جهت 2018 , گزارش برنامه نود(96.09.13)

* فردوسی پور در تصویر العمل به شایعاتی اطراف دریافت 500 میلیون تومانی فیگو جهت حضور در خاص برنامه قرعه کشی جام جهانی شبکه سوم سیما، گفت: به مراتب از این مبلغ کمتر پرداخت شده است ولی یک ریال آن از شرکت صدا و سیما، پول بیت المال، شبکه سه و … نبوده و تمام آن به وسیله اسپانسر پرداخت شده است است.

* کی روش: این همگروهی وقت بی نظیری است

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی مفصلی با سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران داشت و بازی‌های هفته چهاردهم لیگ برتر را مورد بررسی قرار داد. 

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران در گفت وگوی حضوری با فردوسی پور اطراف قرعه کشی جام جهانی 2018 اظهار کرد: واقعیت این است بعد از اینکه متوجه شدم این وقت را از دست دادیم دیدار افتتاحیه جام جهانی برابر روسیه را انجام دهیم، آنطور تصویر العمل نشان دادم؛ چون مسابقه با این تیم مطمئنا یک جذابیت و نظر بزرگی جهت کشور کشور عزیزمان ایران به وجود می آورد.

او ادامه داد: قبل از این قرعه کشی می دانستم کشور عزیزمان ایران در هر گروهی بیافتد، گروه دشواری خواهیم داشت؛ ولی همگروه بودن با پرتغال و اسپانیا که یکی قهرمان سابق دنیا و دیگری قهرمان اروپا و مدعیان این جام جهانی هستند، می تواند جالب باشد ولی از دو زاویه متفاوت می شود به این عنوان نگاه کرد.

برنامه کی‌روش جهت 2018 , گزارش برنامه نود(96.09.13)

کی روش اضافه کرد: بعضی دیگر از افراد شاید این گروه در جام جهانی را یک وقت بزرگ ببینند؛ به نظرم باید مثبت نگاه کنیم چون وقت خوب و بی نظیری است تا بازیکنان مان برابر عالی ترین بازیکنان دنیا بازی کند.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه فرقی نمی کرد کشور عزیزمان ایران در چه گروهی قرار می گرفت، ابراز کرد: ما باید کارمان را انجام دهیم؛ اگر تمام ادوار قبلی که کشور عزیزمان ایران در جام جهانی حضور داشته را ببینید، متوجه می شوید این سخت ترین گروهی بوده که کشور عزیزمان ایران در آن افتاده ولی اگر آماده سازی خوبی داشته باشیم، می توانیم موفق شویم؛ این یک چالش بزرگ و جذابیت خواهد بود.

او تصریح کرد: هنگامی که دیدم با پرتغال و اسپانیا همگروه هستیم، فهمیدم با یک چالش بزرگ روبرو هستیم؛ به عنوان مربی بزرگترین چالش زندگی ام هست؛ امیدوارم همه متوجه این عنوان باشند که کار دشواری داریم؛ اگر برنامه آماده سازی خوبی داشته باشیم شانش کوچکی خواهیم داشت و این همان مسیری است که ما باید خود را در آن قرار دهیم.

کی روش با تاکید بر اینکه به نظرم جامعه فوتبال کشور عزیزمان ایران باید یک تصمیم خیلی راحت بگیرد، اذعان کرد: این جام جهانی اولویت خیلی خیلی خیلی برتر و بالای فوتبال کشور عزیزمان ایران هست؛ افتخار و اعتباری که کشور عزیزمان ایران می تواند در این جام جهانی به دست بیاورد، با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست؛ جام های قهرمانی، مسابقه های داخلی و … قابل مقایسه نیست؛ جام جهانی بعدی چهار سال دیگر خواهد بود؛ 6 ماه دیگر جام جهانی است و وقت آن خواهد بود که متحد، وفادار و یکدل و یکرنگ کنار هم باشیم؛ این تلاش در کنار هم باشیم تا بازیکنان بزرگ شوند و بتوانند این مسابقه را انجام دهند.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران یادآور شد: در این چند روز با بازیکنان تیم ملی صحبت کردم که هیجان زده هستند؛ بازیکنان باید جهت مسابقه آماده کامل باشند؛ در حال حاضر یک لیست از بازیکنان داریم که 35 بازیکن برتر هستند؛ 3 بازیکن در هر پست داریم؛ 5 دروازه بانی که از قبل گزینش شده است اند؛ بنده این را می توانم بگویم جهت جام جهانی روسیه 50 تا 60 درصد بازیکنان ما داخلی خواهند بود و 50 تا 55 درصد را لژیونرها تشکیل می دهند.

کی روش با بیان اینکه مسئله کلیدی و بزرگی که ما با آن مواجه هستیم آماده سازی بازیکنان داخلی خواهد بود، افزود: پرسش پذیرش یا عدم پذیرش از گروهمان است که البته باید بپذیریم؛ بعضی به این مسئله به عنوان مسئله نگاه می کنند؛ با تمام احترام به سریلانکا، شما نمی توانید توقع بازی برابر این تیم در جام جهانی را داشته باشید و باید توقع بازی برابر عالی ترین تیم ها را کنید.

او ادامه داد: اینطور در ذهنمان بگوییم در مراکش در یک شانزدهم نهایی جام حذفی، با اسپانیا در یک هشتم و پرتغال در یک چهارم بازی می کنیم؛ باید نسبت به شرایط فعلی واقع گرا باشیم.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه شاید کمی صحبت هایم جهت بعضی سخت باشد، گفت: 50 درصد بازیکنان ما خارج از کشور هستند ولی 50 درصد نفرات داخلی آمادگی بازی در جام جهانی ندارند و این نظر بنده است و این بنابر آماری بوده که براساس سطح بین المللی دارم ولی شاید بعضی این عقیده را نداشته باشند؛ شانس اوج رفتن ما این است که سطح مسابقه بازیکنان داخل کشور کشور عزیزمان ایران را اوج ببریم.

کی روش ابراز کرد: به رییس فدراسیون پیشنهاد دادم اردیبهشت ماه سال آینده که مسابقه های حذفی لیگ قهرمانان آسیا برگزار می شود، از AFC بخواهند بعد از جام جهانی این مسابقه ها برگزار شود که از این عنوان حمایت نشده است و تیم های ژاپن، کره جنوبی و استرالیا آن را به تایید نرساندند که این مسئله طبیعی است.

او اضافه کرد: قبل از جام جهانی 2014 یک توافقی داشتیم قبل از مسابقه های یک سری بازیکنان مرخص شوند که بعضی کلوب ها این کار را نکردند و آخر سر بعضی بازیکنان و تیم ملی متضرر شدند و مجبور شدم یک سری بازیکن دیگر گزینش کنم؛ امید ابراهیمی جام جهانی را به همین علت از دست داد؛ من در اردیبهشت ماه نیاز دارم بازیکنان را در اختیار داشته باشم.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران یادآور شد: عربستان سعودی فورا یک جایگزین و راه حل جهت این معضل گزینش کرده هست؛ بازیکنان خود را با فرستادن به پرتغال و اسپانیا در تیم های این کشور که 80 درصد نفراتش هم بازی می کنند استخدام کرده و پاداششان را هم فدراسیون عربستان خواهد داد.

کی روش خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که بنده پیشنهاد دادم و تلاش در اجرای آن داریم، تلاش خواهیم کرد با درک خوب و متقابل کلوب ها از ماه ژانویه تا آوریل 2018 بعد از بازی های لیگ، یک روز و نیم بازیکنان را در اختیار داشته باشیم که بدون لطمه زدن به سطح عملکرد بازیکنان نیز باشد؛ جهت مثال اگر تیمی پنج شنبه بازی دارد، از جمعه ظهر به مدت یک روز و نیم درا ختیار ما باشند و با تیم ملی تمرین کنند؛ یک آماده سازی خاص، بدون لطمه زدن به پرسشها ریکاوری و تمرینی بازیکنان.

او تصریح کرد: امیدوارم بعد از 36 حضورم در رئال و منچستر، مربیان ایرانی به دانش و تجربه بنده اعتماد کنند چون کاری که می خواهم انجام دهم خاص است تا بازیکنان آماده سازی ذهنی داشته باشند و به هیچ عنوان عملکرد بازیکنان لیگ کشور عزیزمان ایران را درون زمین تحت تاثیر قرار نخواهد داد؛ فکر می کنم قدم به قدم بازیکنان داخلی ما به سطح ایده آلی که مد نظر داریم با این برنامه می رسند؛ این عنوان در ارتباط با کلوب ها انجام خواهد شد؛ ما نیاز به درک کامل کلوب ها خواهیم داشت و در کشورهای متفاوت این امر انجام می شود و در دی ماه سال گذشته، کرواسی و سوئد این کار را کردند.

سرمربی تیم ملی اظهار کرد: علاقه مند هستم جهت این برنامه و آماده سازی تیم ملی به جزیره کیش بروم و منتظر بازیکنان شوم؛ واقعیت این است وریا غفوری، امید ابراهیمی، سید جلال حسینی، مهدی طارمی، وحید امیری و … نمی توانند برابر اسپانیا بازی کنند؛ فقط باید یک تصمیم صادقانه بگیریم؛ ما اگر این شانس را به پسران خود بدهیم که پیشرفت کنند، مطمئنا در بازی برابر پرتغال و اسپانیا سخت تلاش خواهند کرد؛ این وظیفه ما است تا وقت را در اختیارشان بگذاریم تا بازیکنان بهتری شوند؛ اگر این کار را انجام دهیم شانس های ما زیاد خواهد شد و می توانیم رویا پردازی افزایش به دور دوم را داشته باشیم و آن را تجربه کنیم.

کی روش با تاکید بر اینکه ما به یک احساس همبستگی و همکاری خوب داریم و باید احساس مسؤولیت پذیری را زیاد کنیم، گفت: 4 سال جام جهانی نداریم ولی لیگ قهرمانان هر ساله هست؛ کره جنوبی و ژاپن با بازیکنان دوم خود در لیگ قهرمانان امسال بازی می کنند؛ سامی جابر به من گفت عربستان هر کاری انجام می دهد تا جام جهانی بهتری داشته باشد؛ تصمیمی که کنفدراسیون فوتبال آفریقا گرفته را نگاه کنید؛ آنها تصمیم گرفتند دو و نیم میلیون دلار، مازاد بر چیزی که تیم ها دریافت می کنند، بدهند تا آماده سازی بیشتری داشته باشند.

او با اشاره به اینکه فیفا به دنبال زیاد کردن تیم های جام جهانی هست، گفت: تعداد تیم های جام جهانی در دوره بعد منوط به عملکرد تیم های آسیایی و آفریقایی در جام جهانی هست؛ آسیایی ها در سال 2014 عملکرد ضعیفی داشتند و اگر آن نتیجه های را در دور تازه داشته باشند، جهت سال 2022 متضرر خواهند شد.

سرمربی تیم ملی یادآور شد: کاملا اعتقاد دارم بازی اول با مراکش، بااهمیت ترین مسابقه ما خواهد بود چون نخستین دیدار می تواند آینده شما را مشخص کند؛ بازی برابر مراکش حکم فینال جام جهانی را جهت ما دارد.

کی روش ادامه داد: آینده نگری از تیم های سه و چهار نداشتم و فقط به دیدار با روسیه فکر می کردم؛ بعد از این همه قرعه کشی در طول زندگی یاد گرفتم بهتر است بنشینم و به خداوند توکل کنم چون او تقدیر را مشخص خواهد کرد؛ اگر می توانستیم بازی افتتاحیه جام جهانی برابر روسیه را انجام دهیم افتخار فوق العاده ای رخ می داد؛ البته بازی با اسپانیا و پرتغال نیز جذابیت دارد.

او تاکید کرد: فینال ما با مراکش است و باید تمرکز کامل روی دیدار با این تیم بگذاریم؛ برنامه تیمم را امروز خدمت رییس فدراسیون دادم؛ ما هفت دیدار تدارکاتی تا جام جهانی خواهیم داشت؛ تلاش کردم یک سری مسابقه مهم در دستور کار داشته باشم؛ سه دیدار با تیم های سبک فوتبال لاتین و سه تیم آفریقایی ولی دوست دارم بازیکنانم با فضای فوتبال لاتین آشنا شوند چون فضای فوتبال دشواری است و در آن تیکی تاکا، دریبل زیاد و … وجود دارد.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران اضافه کرد: بازی با پرتغال و اسپانیا مثل دیدار با آرژانتین در جام جهانی 2014 خواهد بود؛ 90 دقیقه موش و گربه بازی خواهیم کرد؛ اگر می توانستیم لباس گربه بر تن کنیم این کار را می کردیم ولی پرتغال و اسپانیا سریعتر این لباس را گرفته اند و ما مجبور هستیم آن یکی لباس را بر تن کنیم و 90 دقیقه جنگجویی خواهیم داشت تا ببینیم آخر مسابقه چه کسی برنده می شود.

کی روش با بیان اینکه حریفان بازی های دوستانه را به دو دسته تقسیم کردم، گفت: تیم هایی که به جام جهانی افزایش کرده و انگیزه مورد نیاز را خواهند داشت و تیم های دیگری که به جام جهانی راه نیافتند و انگیزه مورد نیاز را ندارند؛ ولی ما باید با تیم هایی بازی کنیم که تفکر فوتبال اروپایی(مثل صربستان، ترکیه، رومانی، کرواسی، بوسنی، بلغارستان و حتی ایتالیا) دارند؛ البته چالش بازی با تیم هایی مثل مصر و … را نیز در دستور کار داریم.

او یادآور شد: آخرین بازی ما قبل از رفتن به جام جهانی در پایتخت کشور عزیزمان ایران خواهد بود؛ به علت اینکه در دیدار اول جام جهانی با مراکش بازی می کنیم توانستیم این کار را انجام دهیم تا در آخرین مسابقه دوستانه در تهران، روز دوازدهم خردادماه 97 و دو روز پیش از رفتن به روسیه با الجزایر دیداری داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی اذعان کرد: هجدهم خردادماه در روسیه دیداری تدارکاتی برگزار خواهیم کرد و در فروردین ماه به مصاف تیم های اروپایی می رویم؛ فیفا در 28 ماه می میلادی یک مدت وقت استراحت اضطراری داده و نمی توانیم بازی کنیم؛ مطمئنا آلبا، راموس و رونالدو در این وقت بازی خواهند کرد و ما نیاز به مسابقه های دوستانه داریم که علاقه مند هستیم در این تاریخ برابر ترکیه قرار بگیریم که تفکر فوتبال اروپایی دارد.

کی روش از فعالیت کادر فنی فوق العاده تیم ملی که تیم را درون و بیرون زمین کاملا آماده کرده هست، خبر داد و افزود: روحیه ای که باید داشته باشیم این است که در آماده سازی همه کنار هم باشیم؛ ما می دانیم و اطلاع داریم که موفقیت نیاز به از خود گذشتگی دارد؛ نیاز به همبستگی داریم؛ یک نتیجه آبرومندانه در جام جهانی می تواند ارزش بیشتری از سه بار قهرمانی در آسیا داشته باشد.

او اضافه کرد: اصلاحات جهت کلوب ها نیاز است چون جام جهانی 2022 قطر فردا هست؛ هرچه عملکرد بهتری داشته باشیم جهت قطر آماده تر خواهیم شد؛ این صحبت را خیلی وقت پیش انجام دادیم که کیفیت چمن، استادیوم و … در کشور عزیزمان ایران باید پیشرفت کند تا لیگ پیشرفت کند و به طبع آن تیم ملی بهتری داشته باشیم؛ با این اتفاقات شانس بیشتری جهت موفقیت در جام جهانی دارید.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: در آخر این توصیه اهمیت دارد که افتخار و سربلندی کشور عزیزمان ایران از هر چیزی مهم تر خواهد بود؛ مردم کشور عزیزمان ایران عاشق فوتبال هستند و هواداران استحقاق نتیجه های بسیار خوبی دارند؛ از الان تا خردادماه سال آینده نیاز به همبستگی داریم.

کی روش تاکید کرد: شاید بعضی افراد صحبت من را دوست نداشته باشند ولی در هفت سال گذشته کلوب ها از نظر مسابقه های بین المللی جایگاه زیاد و خاص ای جهت کشور عزیزمان ایران کسب نکردند؛ باید یک سری پرسشها ما عوض کردن کند.

او ادامه داد: از نزدیک عملکرد تمام بازیکنان داخلی و خارجی را زیر نظر داریم؛ سه بازیکن(مسعود شجاعی، احسان حاج صفی و کریم انصاری فرد) را در یونان، دو بازیکن در هلند، یک بازیکن در سوئد، سه بازیکن در روسیه و … داریم؛ در تمام هفته ها بازی های آنها را دانلود می کنیم و عملکرد آنها را دسته بندی کرده و اگر در هر جایی حرکتی انجام دهند، می بینیم؛ اگر میلاد محمدی دریبلی انجام دهد، می بینم و از طرف دیگر عملکرد تمام آن 35 نفر بازیکن داخلی و لژیونر را می بینم.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: همان روندی که جهت نظارت روی بازیکنان اسپانیا و پرتغال داریم، روی بازیکنان خودمان هم هست؛ با یک سیستم مجازی همه نفرات را زیر نظر گرفتیم که در آن می توان به صورت مجازی و ساختگی، از طریق ویدئو بازیکنمان را در برابر موراتا یا دیگر بازیکنان اسپانیا، پرتغال و مراکش قرار دهد.

کی روش با بیان اینکه می خواهیم پیراهن تیم ملی کشور عزیزمان ایران را در جایگاه رفیع تر و بهتر قرار دهیم، گفت: چهار سال پیش اگر رضا قوچان نژاد با سرماخوردگی مواجه می شد با کابوس روبرو بودم؛ الان در خارج و لیگ کشور عزیزمان ایران بازیکنان خوبی داریم که گزینش آنها سردرد را برایم به همراه داشته هست؛ تفاوت امروز و سال 2014 در این هست؛ در جام جهانی پیدا کردن 23 بازیکن جهت من سخت بود ولی الان هنگامی که فکر می کنم هنگامی که می بینم از لیست 35 نفره باید 12 نفر را بیرون بگذارم با سردرد مواجه می شوم.

او اضافه کرد: بازیکنان را از نظر فیزیکی، تکنیکی، معنوی روانی و … زیر نظر داریم؛ 37 دوربین در جام جهانی خواهد بود و ویدئوچک نیز در مسابقه های است که بازیکنان ایرانی با آن مواجه نشده اند و یک مسئله جهت ما به وجود می آورد؛ هنگامی که حرف از آمادگی معنوی روانی می زنیم تمام بازیکنان اسپانیایی، پرتغالی و مراکشی با سیستم ویدئو چک روبرو هستند ولی 50 درصد بازیکنان کشور عزیزمان ایران با این عنوان مواجه نیستند؛ در جام جهانی کشیدن پیراهن بازیکن حریف و اینگونه کارهای بازیکنان را زیر نظر می گیرند.

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران راجع به اینکه گفته بود بعد از جام جهانی 2018 اعلام بازنشستگی می کند، اظهار کرد: من عرض کردم بعد از این جام جهانی نیاز به تفکر مجددی راجع به زندگی ام داشته باشم چون در 36 سال گذشته فوتبال را فراتر از خانواده ام قرار دادم ولی الان نیاز است خانواده ام را بالاتر از فوتبال قرار دهم و حق خانواده ام هست؛ قدم بعدی من در فوتبال آن چیزی خواهد بود که من را کنار خانواده ام قرار دهد؛ بعد از جام جهانی، جهت جام ملت های آسیا شکی ندارم باید کنار خانواده ام باشم و جهت ادامه همکاری با تیم ملی کشور عزیزمان ایران باید تصمیم بگیریم.

کی روش عنوان کرد: ما نیاز به اتحاد در کنار هم تا جام جهانی داریم؛ نیاز به از خودگذشتگی داریم؛ اگر کشور عزیزمان ایران می خواهد در جام جهانی با افتخار با تیم های دیگر مسابقه کند و از اعتبارش دفاع کند، نیاز به این مهم داریم؛ باید سطح بازیکنان داخلی به سطح بین المللی برسد؛ درخواست همکاری از مربیان داخلی دارم؛ می خواهم به من اعتماد داشته باشند چون اجازه نمی دهم عملکرد بازیکنانشان تضعیف شود و حتی شاید بالاتر هم برود.

او در آخر یادآور شد: تیم ملی کشور عزیزمان ایران جهت جام جهانی در مسکو در مجموعه تیم لوکومتیو مسکو اقامت خواهد داشت.

* گزارشی از مسکو و حواشی قرعه کشی جام جهانی 2018 در این شهر روسیه پخش شد.

* به مناسبت روز جهانی معلولان، آیتمی به معلولانی که علاقه مند به فوتبال هستند، تخصیص داده شده است داشت.

* گزارشی از عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور عزیزمان ایران طی یک هفته اخیر پخش شد.

* مردم زلزله زده شهر ثلاث باباجانی استان کرمانشاه در دیداری محلی با نام تیم های «زلزله» و «پس لرزه» با هم بازی کردند.

* گفت وگویی ضبط شده است با مرتضی پورعلی گنجی و سروش رفیعی، دو بازیکن ایرانی شاغل در لیگ ستارگان قطر انجام گرفته بود.

پورعلی گنجی در این مصاحبه اظهار کرد: این جام جهانی جهت تیم های کوچک است چون چیزی جهت از دست دادن ندارند و می آیند خودشان را نشان دهند؛ احساسم این است گروه ما جزو سخت ترین گروه هاست و مراکش به مراتب با انگیزه تر از پرتغال و اسپانیا خواهد بود؛ مراکشی ها نیز می خواهند خودشان را ثابت کنند.

او ادامه داد: ما نیز بازیکنان خوبی داریم و امیدوارم هر بازیکنی مسافر جام جهانی می شود، لیاقت بازی جهت تیم ملی و دفاع از پرچم کشور عزیزمان ایران را داشته باشد.

مدافع تیم ملی کشور عزیزمان ایران اضافه کرد: احساسم این است اگر با تیم های بزرگ بازی کنیم، تمام تلاش ما این خواهد بود خوب بازی کنیم و برنده شویم یا مساوی کنیم؛ حتی اگر بازنده شویم خیلی چیزها یاد می گیریم؛ سال 2014 یک بر صفر به آرژانتین باختیم ولی همه مردم بعد از باخت به خیابان ها ریختند و خوشحال بودند؛ این نشان می دهد بازیکنان ایرانی خیلی چیزها یاد گرفته اند.

* گفت وگو و گزارشی از کلیددار ورزشگاه 100 هزار نفری ورزشگاه آزادی پخش شد.

* پرسپولیس 4 ذوب آهن 0

– نکات بازی

محسن مسلمان با 6 پاس گل، عالی ترین پاسور لیگ.

قلعه نویی در چهار تقابل اخیر با پرسپولیس شکست خورده است.

سه پنالتی که پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی مرتکب شده است به تیرک برخورد داشته است.

اولین گل گادوین منشا در لیگ در ورزشگاه آزادی.

قلعه نویی بدون پیروزی برابر پرسپولیس از لیگ یازدهم.

قهرمانی پرسپولیس در نیم فصل.

سنگین ترین شکست تاریخ ذوب آهن در لیگ برتر.

* جهانبخش: می خواهیم مردم را خوشحال کنیم

علیرضا جهانبخش، ستاره ایرانی آلکمار هلند در گفت وگویی ضبط شده است عنوان کرد: فکر نمی کنم کسی انتظار چنین قرعه مشکل در جام جهانی را داشت؛ به شخصه انتظار چنین قرعه مشکل نداشتم ولی بعد از دیدن قرعه کشی و اینکه اسم کشور عزیزمان ایران درآمد، دیدم در گروه فوت قرار گرفتیم و جهت من حس عجبیبی بود.

او می گوید: به نظرم خیلی از مردم دوست دارند برابر پرتغال و اسپانیا بازی کنیم و جهت تیم ملی و مردم جالب خواهد بود؛ به عنوان عضوی از تمام فرزند ها این قول را می دهم تلاش خواهیم کرد عالی ترین عملکرد را داشته باشیم؛ درست است گروه مشکل است ولی تلاش می کنیم مردم را خوشحال کنیم.

* ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر

– حرکات تکنیکی: امید خالدی، اکبر ایمانی، گادوین منشا، علی کریمی، رضا خالقی فر، علیرضا نقی زاده، ربیع عطایا و صابر حردانی.

– تیرک دروازه: محمد نزهتی(مقابل فولاد خوزستان)

– کار تیمی: پدیده(برابر مشکی پوشان خراسان)

– موقعیت از دست رفته: مروان حسین(مقابل استقلال خوزستان)

– پاس گل: موسی کولی بالی(برابر سپاهان)

– مهار: رشید مظاهری(مقابل پرسپولیس)

– گل: سامان نریمان جهان(برابر سایپا)

* پیکان 0 استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران 0

– نکات بازی

مجید جلالی بدون برد برابر استقلال از لیگ دهم.

استقلال چهار تساوی بدون گل رکورددار در لیگ هفدهم.

پیکان عالی ترین تیم بازی های خانگی.

استقلال ضعیف ترین خط حمله لیگ برتر.

* به مناسبت صدمین حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت پرسپولیس در دیدار اخیرشان برابر ذوب آهن آنالیزی به عملکرد سرخ پوشان بعد از حضور مربی کروات در این تیم پرداخته شد؛ برانکوی پرسپولیس در 100 مسابقه اخیر 57 پیروزی، 155 گل زده و 48 خورده داشته و در 60 درصد دیدارهای لیگ برتر به پیروزی دست یافته است.

* فولاد خوزستان 2 سپیدرود رشت 1

– نکات بازی

سومین برد پیاپی فولاد.

چهارمین باخت متوالی سپیدرود.

سپیدرود بدون پیروزی در بازی های خارج از خانه.

* مشکی پوشان 0 پدیده مشهد 2

– نکات بازی

پدیده 25 گل زده، عالی ترین خط حمله لیگ برتر.

مشکی پوشان بدون پیروزی برابر پدیده در تاریخ لیگ برتر.

مشکی پوشان در 12 بازی اخیر برد نداشته اند.

مشکی پوشان در 8 بازی گذشته فقط یک گل زده اند.

* نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران 0 پارس جنوبی جم 0

– نکات بازی

مصاف تیم های تارتار و درخشان در تاریخ لیگ برتر میانگین کمتر از یک گل در هر مسابقه داشته است.

پارس جنوبی سه بازی و یک امتیاز و بدون گل زده.

نفت چهار بازی و یک گل زده.

* کارشناسی داوری با نوید مظفری

– سپاهان و استقلال خوزستان

در دقیقه 4 بازی نباید به علت فحاشی به عبدالله ویسی متوقف می شد و داور اشتباه کرد.

مدافع سپاهان خطایی روی مهاجم استقلال خوزستان مرتکب نشد و پنالتی رخ نداد.

– گسترش فولاد و سایپا

محمد دانشگر به علت تکلی که انجام داد به درستی کارت زرد دریافت کرد.

خطای پنالتی روی مهدی ترابی به درستی گرفته شد.

داور تصمیم درستی در اعلام خطای مهاجم سایپا روی مدافع گسترش فولاد داشت.

– صنعت نفت آبادان و تراکتورسازی

خطای پنالتی روی کرار جاسم اعلام نشد.

اعلام خطای پنالتی روی شیمبا به درستی اعلام شد.

* حسن زاده: در جریان بازگشت شمسایی نیستم

علی اصغر حسن زاده، مرد سال 2017 فوتسال آسیا در گفت وگوی حضوری با برنامه نود اظهار کرد: فوتسال کار تیمی است و بدون همکاری هم تیمی هایم نمی توانستم به این موفقیت برسم؛ بنده به نمایندگی از بازیکنان گیتی پسند و تیم ملی و تلاش مربیانم و جامعه فوتسال این جایزه را دریافت کردم.

او ادامه داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا وقت کمی جهت حق پخش دارد که به همین علت در سال های 2014 و 2016 که عالی ترین بازیکن شدم من را به مراسم دعوت نمی کردند که امسال این کار صورت گرفت.

کاپیتان تیم ملی فوتسال کشور عزیزمان ایران اضافه کرد: AFC به عملکردم در جام کلوب های آسیا و همچنین مسابقه های داخل سالن ترکمنستان نگاه کرد و عملکردم در تیم ملی و باشگاهی را در نظر گرفتند و این جایزه را داده اند؛ من هم تا جایی که بتوانم جهت تیم ملی و باشگاهم مثمر ثمر باشم ادامه می دهم.

حسن زاده راجع به روند آماده سازی تیم ملی گفت: جام ملت های آسیا در بهمن ماه برگزار می شود و جهت تیم ملی اهمیت زیادی دارد؛ لیگ امسال فشردگی زیادی داشت و از سوی دیگر مسابقه های داخل سالن آسیا و تورنمنت چهارجانبه داشتیم.

او با بیان اینکه تورنمنت چهارجانبه اصفهان خیلی بافایده هست، ابراز کرد: رقبای مهم ما در جام ملت های آسیا تایلند و ازبکستان و اخیرا ویتنام هستند؛ ژاپن جوانگرایی کرده و فکر می کنم عملکرد خوبی در جام ملت ها نشان دهد؛ عراق هم در فوتسال سرمایه گذاری کرده و بعضی بازیکنان ایرانی را هم جهت لیگ کشورش استخدام کرده است تا موفق تر شود.

حسن زاده اذعان کرد: آذربایجان 7-6 بازیکن برزیلی دارد و به همین علت بازی مشکل داشتیم و با آنها مساوی کردیم؛ در این تورنمنت تیم های قدرتمندی شرکت کرده اند؛ اگر نگاهمان فینال جام جهانی هست، باید در سال چند بازی به این شکل داشته باشیم تا جوانان کشور عزیزمان ایران هم در این مسابقه های به میدان بروند؛ این مسابقه های که در اصفهان برگزار می شود، فراتر از لیگ کشور عزیزمان ایران و آسیاست.

مرد سال 2017 فوتسال آسیا عنوان کرد: در سال های 2008 و 2012 جام جهانی با اسپانیا و مراکش همگروه بودیم؛ سال 2008 هنگامی که به مسابقه های می رفتیم تدارک طوری دیده شده است بود که از مرحله گروهی از بین بردن می شویم ولی ما در نیمه اول برابر اسپانیا 3 بر صفر پیش بودیم، در آخر مساوی کردیم و توانستیم با همان یک امتیاز از مرحله گروهی افزایش کنیم؛ امیدوار هستم تیم ملی فوتبال هم در جام جهانی 2018 به موفقیت برسد.

او درخصوص پشتیبانی از تیم ملی گفت: اخیرا خوب شده است و تدارکات خوبی جهت تیم ملی در نظر گرفته اند؛ نگاه ها به فوتبال کشور عزیزمان ایران طوری است که فینال جام جهانی برگزار کنیم یا به فینال راه یابیم.

کاپیتان تیم ملی فوتسال کشور عزیزمان ایران راجع به بازگشت وحید شمسایی به تیم ملی گفت: بنده بازیکن هستم و دخالتی در این عنوان ندارم؛ جلساتی در فدراسیون با سرمربی بوده و مردها شمسایی و ناظم الشریعه در جریان آن هستند.

حسن زاده راجع به اوضاع تیم های بالای جدول لیگ برتر گفت: سال گذشته با 9 امتیاز تیم صدر جدول بودیم ولی قهرمانی به روز آخر کشید؛ مس سونگون شانس مهم قهرمانی است ولی ما هم شانس داریم؛ ما باید با پیروزی بازی های خودمان را پشت سر بگذاریم تا امیدوار به قهرمانی بمانیم.

* سپاهان 1 استقلال خوزستان 1

– نکات بازی

سپاهان یک شکست در 12 بازی اخیر داشته است.

ویسی در هشت مصاف اخیر با سپاهان پیروز نشده است.

* گسترش فولاد 3 سایپا 1

– نکات بازی

سایپا هفت هفته در رده ششم جدول قرار گرفته است.

گسترش فولاد جهت نخستین بار به سایپا 3 گل زد.

برتری فیروز کریمی برابر تیم علی دایی بعد از 11 سال.

بهترین پیروزی فصل گسترش فولاد.

دومین هت تریک فصل را نریمان دنیا به نام خود ثبت کرد.

* صنعت نفت 1 تراکتورسازی 1

– نکات بازی

تراکتورسازی جهت نخستین بار در این فصل گل اول را زد و نبرد.

گل محمدی بدون پیروزی برابر صنعت نفت.

کمالوند بدون برد برابر تراکتورسازی.

صنعت نفت بدون پیروزی برابر تراکتورسازی.

* کارشناسی داوری

– مشکی پوشان و پدیده مشهد

داور به درستی خطای پنالتی به وسیله کریم احمدی را گرفت ولی جایگزین کارت زرد، باید او را اخراج می کرد.

– پرسپولیس و ذوب آهن

مهدی پور بیرون از محوطه روی علیپور اشتباه کرد ولی داور خطایی اعلام نکرد.

به درستی خطای پنالتی جهت ذوب آهن گرفته نشد.

تصمیم داور در اعلام پنالتی به سود ذوب آهن اشتباه بود؛ به نظر می رسد داور این برداشت را کرده که خلیل زاده با پا مرتکب اشتباه روی کی روش استنلی شده است است.

– پیکان و استقلال تهران

کنته، بازیکن پیکان به علت لگد پای چشمی باید کارت قرمز مستقیم دریافت می کرد.

کمک داور به خوبی در تصمیم خبر حیدری جهت بازگردان پنالتی به سود پیکان دخالت انجام داد.

مهدی شیری روی نورافکن مرتکب خطای پنالتی شد که داور این تصمیم را نگرفت.

اخطار اول به ابوالفضل ابراهیمی درست بود ولی او کارت زرد دوم را به اشتباه دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

* گزارشی از بازی های هفته شانزدهم لیگ دسته اول پخش شد.

* نتیجه نظرسنجی

حدود دو میلیون و 3 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود این هفته شرکت کردند که 77/8 درصد، از گروهی که کشور عزیزمان ایران در جام جهانی 2018 در آن قرار گرفته رضایت داشتند.

برنامه نود این هفته ساعت 02:12 بامداد روز سه شنبه، چهاردهم آذرماه خاتمه یافت.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | برنامه | مسابقه | بازیکنان | جام جهانی | روز جهانی | جام جهانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz