جلو – جبهه حقوق بازنشستگی رییس جمهور بازنشستگی

جلو – جبهه: حقوق بازنشستگی رییس جمهور بازنشستگی روزنامه اوباما آمریکا حقوق بازنشستگی اوباما

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه جذب نخبگان به عنوان هیات علمی در سال ۹۷ ، اساتید بالای ۷۵ سال دیگر نمی‌توانند در دانشگاه فعالیت کنند

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از جذب نخبگان و جوانان به عنوان هیات علمی در سال ۹۷ خبر داد. 

جذب نخبگان به عنوان هیات علمی در سال ۹۷ ، اساتید بالای ۷۵ سال دیگر نمی‌توانند در دانشگاه فعالیت کنند

اساتید بالای ۷۵ سال دیگر نمی توانند در دانشگاه فعالیت کنند/جذب نخبگان به عنوان هیات علمی در سال ۹۷

عبارات مهم : آموزشی

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از جذب نخبگان و جوانان به عنوان هیات علمی در سال ۹۷ خبر داد.

علیرضا رهائی (معاون آموزشی دانشگاه آزاد) در گفت وگو با ایلنا، راجع به عنوان جایگزینیِ نخبگان جایگزین اعضای هیات علمیِ منفک از کار، گفت: در حال حاضر ما اعضای هیات علمیِ تمام هنگامی که داریم که به علت کم کردن کلاس های درسی، در بعضی از واحدهای دانشگاهی حتی شاید در حد ۲ واحد درس هم ندارند! لذا اولویت اول دانشگاه استفاده از اساتید موجود و تمام وقتِ خودِ دانشگاه است که هم مایه تشویق آنها به کارهای پژوهشی باشد و هم اینکه در کارهای آموزشی، با فراهم ساختنِ کلاس درسِ کافی، فرایندِ کارشان را کامل کنیم.

وی افزود: از طرفی یک سری اعضای هیات علمی بازنشسته داریم که به تدریج از دانشگاه جدا می شوند. بعضی نیز در سنین اوج به سر می برند؛ تعداد بسیار قابل توجهی در واحدها اعم از پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهرستانها هستند که سنین بالای ۷۵ سال و حتی تا ۹۵ سال دارند، در عین حال بطور طبیعی همانگونه که در قانون هم مطرح شده است هست، افراد با سن بالای ۷۵ سال شاید دیگر توانایی ارائه یک سری فعالیت های آموزشیِ موثر و بافایده را نداشته باشند، لذا در دانشگاه مصوب شده است است که از اساتید بالای ۷۵ سال جهت ادامه کار، عذرخواهی و تقدیر کنیم.

جذب نخبگان به عنوان هیات علمی در سال ۹۷ ، اساتید بالای ۷۵ سال دیگر نمی‌توانند در دانشگاه فعالیت کنند

او ادامه داد: با این وصف، اگر زمینه آنطور که انتظار می رود فراهم شود، طبیعتاً در صورتِ نیاز، از افراد نخبه و توانمندی که درحال حاضر در داخل کشور بوده و اتفاقاً شرایط تحصیلی بسیار خوبی نیز داشته و فارغ التحصیلِ دانشگاه های خوب داخلی یا حتی خارج از کشور هستند، بعنوانِ جایگزین استفاده خواهیم کرد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد در پاسخ به این پرسش که آیا به این ترتیب، سال آینده آمار جذب اعضای هیات علمی زیاد کردن پیدا می کند؟ گفت: ما اکنون در حال ساماندهیِ رشته های تحصیلی بر اساس طرح آمایش هستیم و سپس، گام دوم را تحت عنوان ساماندهی اعضای هیات علمی در دستور کار داریم. با آخر گرفتنِ کارِ ساماندهی هیات علمی، مشخص خواهد شد که در مجموعِ رشته ها، با جدا شدنِ اعضای هیات علمی بازنشسته و دارای سنین بالا، چه تعداد نیروی هیات علمی کمبود داریم که حتما در سال ۹۷ جهت جبران آن، جذبِ هیات علمی خواهیم داشت.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از جذب نخبگان و جوانان به عنوان هیات علمی در سال ۹۷ خبر داد. 

رهائی تاکید کرد: قطعا با اتمام ساماندهی رشته های تحصیلی و ساماندهی اعضای هیات علمی، با انجام مهندسیِ مجددی که صورت می گیرد، آماری حاصل خواهد شد که نشان دهنده میزان کمبود ما در حوزه هیات علمی است و این خود، فتح بابی خواهد بود جهت جذب اعضای نخبه، فعال و جوانی که اکنون در کشور بدنبال فرصتِ کار و اشتغال هستند.

وی در ادامه در مورد بیانیه بعضی دانشجویان دانشگاه آزاد در اعتراض به انحلالِ گروه های تخصصی در بعضی دانشکده ها، گفت: ما در بعضی از واحدهای دانشگاه آزاد مثل واحد علوم تحقیقات، تعداد زیادی گروه آموزشی داشتیم که این گروه ها در حد استاندارد و حتی مشابه هیچکدام از دانشگاه های دولتیِ معتبر و نیز دانشگاه های غیرانتفاعی نبود.

او افزود: به ترتیبی که در یک رشته، جهت مقاطع مختلف، سه گروه داشتیم؛ فرض کنید در یک رشته مشخص مثل روانشناسی، جهت سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، ۳ گروه داشتیم که این در هیچ کجای دنیا نمونه مشابه و سابقه ندارد؛ معمولاً یک زمینه تخصصی، یک گروه آموزشی باید وجود داشته باشد. به همین علت یک ارزیابی مجددی صورت گرفت و در جهت نظام منطقی، این نقیصه برطرف شد. اینکه عنوان شده است تعدادی از گروه ها تعطیل شده است اند، صحیح نیست؛ در واقع گروه ها یکپارچه شده است اند.

جذب نخبگان به عنوان هیات علمی در سال ۹۷ ، اساتید بالای ۷۵ سال دیگر نمی‌توانند در دانشگاه فعالیت کنند

واژه های کلیدی: آموزشی | دانشگاه | دانشگاه | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz